Navi Mumbai, Thane, Maharashtra
GST No. 27AWHPK3589R1ZI
Call 07942637368 67% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Size/Diameter | 6 inches |
| Length of Pipe | 6 m |
| Material Grade | grade 106 |
| Material | Carbon Steel |
| Brand | jindal |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 1" to 24" |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 5 to 12, 6m |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
Stainless Steel 304 Pipe is a metallic pipe made up of an austenitic stainless steel that has 18% chromium and 8% nickel in the composition. Navstar Steel is a leading supplier and manufacturer of the Stainless Steel 304 Pipe in different types and sizes.
View Complete details
Product Brochure